Zdrowie

Zielona kawa – zamiennik dla małej czarnej?

To już drugi wpis dotyczący zamienników dla tradycyjnej czarnej kawy. Nie należę do osób, które cieszą się dobrym samopoczuciem po wypiciu małej-czarnej. W moim wypadku efekt jest wręcz przeciwny do zamierzonego – odczuwam spadek koncentracji oraz niezdrowe, nerwowe pobudzenie. Mimo to zdarza mi się sięgać po kawę. Zapytasz „Dlaczego pijasz coś, co Ci szkodzi?”. Odpowiem, że nie piję już czarnej kawy, a kawę zieloną. A to znaczna różnica.

Kawa zielona – smak oraz właściwości

Jeśli ktoś pije czarną kawę ze względu na jej smak, to w przypadku kawy zielonej może się nieco rozczarować. Jej smak bardziej niż do kawy porównałabym do zielonej herbaty. Jak sama nazwa wskazuje jest ona koloru zielonego, a jej smak jest niezwykle subtelny, prawie niewyczuwalny. Zielona kawa zyskała  popularność jako środek odchudzający z uwagi na zawarty w niej kwas chlorogenowy, który obniża poziom cukru wchłanianego przez organizm, co potwierdziły badania naukowe. Niektórzy nawet przyjmują ją w formie tabletek wspomagających odchudzanie. Według źródeł zielona kawa bogata jest w przeciwutleniacze, które są pomocne w profilaktyce nowotworów oraz poprawiają kondycję skóry.

Cena oraz sposób zaparzania zielonej kawy

Mnie osobiście przekonuje jej działanie – generuje ona lekkie pobudzenie oraz rozjaśnia umysł. Po czarnej kawie notorycznie odczuwałam ból głowy, zielona kawa natomiast wpływa korzystnie na moje samopoczucie. Cena zielonej kawy nie jest zbyt wysoka. Pierwsze opakowanie, które zakupiłam (250 g.) kosztowało 8 złotych. Taka ilość jest wystarcza na około 2 tygodnie. Uważam, że nie warto kupować droższych wersji podczas testowania na sobie jej efektów. Zdecyduj się na droższy produkt, jeśli faktycznie stwierdzisz, że jest on dla Ciebie odpowiedni. Ja oczywiście przed zakupem czytam o właściwościach poszczególnych produktów, każdy z nich jednak wolę samodzielnie sprawdzić. Każdy z nas może bowiem reagować na ten sam produkt w różnorodny sposób. Jaki jest sposób zaparzania zielonej kawy? Do kubka należy wsypać 1-2 łyżeczki zmielonej kawy, zalać wodą o temperaturze 90 stopni. Napar jest gotowy do wypicia po około 5 minutach.

szwiz-300x176

Udostępnij wpis